Dlaczego warto zabezpieczać towary folią termokurczliwą?

Transport ładunków i składowanie towarów niesie ze sobą ryzyko ich uszkodzenia lub utraty części właściwości. Folia termokurczliwa pozwala zminimalizować negatywny wpływ człowieka i środowiska na stan produktu. Sprawdza się w wielu sytuacjach, jako:

Termokurczliwa folia antykorozyjna

Produkty wielkogabarytowe są często transportowane drogą morską, odbywając długie podróże w warunkach, w których występuje znaczny poziom wilgotności, co może powodować szybką korozję towarów.

Niezaprzeczalną zaletą folii termokurczliwej jest to, że jest ona w stanie zawierać różne „aktywne” środki, które umożliwiają odpowiednią ochronę przed wilgocią. Dlatego technologia ta zastępuje żmudne owijanie i kosztowne pokrywanie produktów warstwami antykorozyjnymi.

Technologia zwana VCI (Volatile Corrosion Inhibitor) umożliwia na przykład zapobieganie korozji metalowych części podczas transportu. Technologia ta została zaimplementowana do folii termokurczliwej w celu owijania dużych części, form odlewniczych lub innych przedmiotów podatnych na rdzę.

Folia ochronna przeciw opadom atmosferycznym i wilgoci

Zdecydowana większość towarów transportowanych na całym świecie jest pakowana w kartony. Lekki, niedrogi i łatwy w użyciu karton ma jedną słabość: brak odporności na wilgoć. Wystarczy pozostawić produkt na rampie załadunkowej na kilka minut podczas deszczu, aby pudełka uległy zniszczeniu. Uszkodzenie kartonu z powodu wilgoci oznacza utratę niektórych jego właściwości. Nie ma nic bardziej frustrującego niż otrzymanie ładunku, który rozpada się, ponieważ pudełka są pełne wody. Nie ma nic bardziej kosztownego niż przepakowanie towarów do innych pudełek w celu ich ponownej wysyłki.

Zastosowanie wielkogabarytowej folii termokurczliwej gwarantuje produktom całkowitą ochronę, jak również minimalizuje wszelkie ukryte koszty podczas korzystania z innych materiałów. Folia termokurczliwa jest całkowicie wodoodporna, dlatego może być przydatna do ochrony pudeł tekturowych. Nawet przy zabezpieczeniu folią stretch, woda potrafi przedostać się pomiędzy warstwami i uszkodzić kartony, które stają się bezużyteczne dla klienta końcowego. Folia termokurczliwa chroni paletę z pudełkami z wszystkich pięciu stron. Spójna powłoka folii shrink wrap nakrywająca paletę od góry jest całkowicie nieprzepuszczalna, natomiast jej grubość łagodzi wszelkie wstrząsy i potencjalne uszkodzenia podczas kontaktu z różnymi obiektami.

Folia ochronna przeciw promieniowaniu UV

Wbrew pozorom słońce może mieć destrukcyjny wpływ na wyroby takie jak farba, uszczelki i inne materiały wrażliwe na promieniowanie UV. Ponieważ folia termokurczliwa występuje w formie nieprzezroczystej i z filtrem UV, działa jako bariera ochronna przed uszkodzeniami słonecznymi przez ponad rok.

Wiele produktów wymaga tego rodzaju zabezpieczenia. Na przykład w okresach zimowych łodzie są chronione pod kokonem anty-UV. Zaletą folii shrink wrap jest to, że pomaga ona zachować właściwości, w tym kolor wierzchniej warstwy farby pokrywającej łódź.

Podobnie okrętowe drzwi wyposażone w uszczelki, a przechowywane w stoczni mogą ulec degradacji spowodowanej zbyt długą ekspozycją na słońce. Dlatego szczelne ich zabezpieczenie folią termokurczliwą jest kluczowe przy długotrwałym składowaniu. Istnieje wiele przykładów ochrony towarów przemysłowych, a my z przyjemnością pomożemy w wyborze odpowiedniej folii i sprzętu.

Termokurczliwa folia zabezpieczająca przed kradzieżą

Jednym z wymogów dobrej usługi logistycznej jest możliwość identyfikacji ładunku i zeskanowania kodów kreskowych przy jego dostawie. Folia termokurczliwa jest całkowicie przezroczysta i skutecznie chroni etykiety na każdym pudełku. Umożliwia również sprawdzenie, czy podczas transportu towar nie uległ uszkodzeniom lub kradzieży. Trudno jest przejrzeć wiele warstw folii stretch, ale z folią termokurczliwą nie ma z tym żadnego problemu.

Duża część kradzieży towarów ma miejsce podczas postoju ciężarówek lub przechowywania w centrach przeładunkowych. Gdy paleta jest zabezpieczona folią stretch, łatwo ją rozciąć, wyjąć część towaru, następnie owinąć kolejną warstwą, tak że przy odbiorze klientowi końcowemu trudno będzie stwierdzić, czy cokolwiek zostało skradzione. Jeśli jednak ładunek jest owinięty folią termokurczliwą, jej rozcięcie rzuca się w oczy i umożliwia szybką identyfikację w brakach.

Folia ochronna przeciw otarciom

Podczas transportu ładunki podlegają niezliczonym mikroruchom. Uderzenia ciężarówki, kontakt z innymi paletami i obsługa wózka widłowego to czynności, które powodują ocieranie się ładunku o opakowanie.

Folia termokurczliwa wielkogabarytowa ma tę zaletę, że rozwiązuje dwa problemy jednocześnie. Utrzymuje ładunek na palecie w stabilnym położeniu, a jej gruba warstwa zapobiega uszkodzeniom podczas transportu. W przypadku produktów zawierających techniczne farby czy lakiery, a tym samym wrażliwszych na otarcia, folia shrink wrap może posiadać wewnątrz specjalne włókna minimalizujące ścieranie. Taki rodzaj folii jest używany do transportu pojazdów wojskowych, samolotów i kadłubów łodzi.

Wielkogabarytowa folia termokurczliwa

Firma Techno od ponad dwóch dekad zaopatruje polskie przedsiębiorstwa w najwyższej jakości urządzenia do termo-obkurczania oraz folie termokurczliwe na bazie polietylenu do pakowania wielkogabarytowego.

Orientowana dwu-osiowo, biała folia z LDPE posiada filtr UV i występuje w grubościach od 180 do 210 mikronów oraz szerokościach od 4 do 15 m.

Folia termokurczliwa wielkogabarytowa typu Shrink Wrap doskonale zabezpiecza produkty na czas transportu, przechowywania oraz w trakcie wykonywania prac remontowych. Jest powszechnie stosowana przy pakowaniu prefabrykatów, kontenerów, pojazdów, maszyn, urządzeń, jachtów, stelaży, czy rusztowań przy renowacjach budynków.

By uzyskać najlepsze efekty zabezpieczenia i estetyki pakowanego wyrobu, zaleca się ogrzewanie folii równomiernym płomieniem, z wykorzystaniem sprawdzonych i bezpiecznych pistoletów gazowych Ripack 2100, 2500, 3000.

Dostępne wymiary folii LDPE wielkogabarytowej:

Arkusz 6 m x 50 m x 180 mikronów
Arkusz 8 m x 42 m x 210 mikronów
Arkusz 10 m x 33 m x 210 mikronów
Arkusz 10 m x 50m x 210 mikronów
Arkusz 12 m x 30 m x 210 mikronów
Arkusz 15 m x 30 m x 210 mikronów

Jeżeli chcesz uniknąć przepalenia folii sprawdź nasze niezawodne urządzenie do termo obkurczania Ripack 3000