Napinacze ręczne

Napinacz

Proste w obsłudze urządzenia do spinania taśmą polipropylenową lub poliestrową przy pomocy klamerki drucianej. Urządzenie umożliwia odpowiednie naciągnięcie, oraz odcięcie taśmy wychodzącej z rolki. Napinacz jest poręczniejszy od paskowacza ze względu na jego gabaryty. Do pakowacza można zastosować różne szerokości taśmy PP i PES, w zależności od potrzeb pakowania.

NAPINACZ H-21

TYP URZĄDZENIA H – 21
Rodzaj taśmy PP – polipropylen
Szerokość taśmy Od 10mm do 19mm
Stosowane klamerki 10mm, 12mm, 16mm, 19mm
Waga urządzenia ok. 1,15kg

NAPINACZ H-22

TYP URZĄDZENIA H – 22
Rodzaj taśmy PES – poliester miękki (klejony, tkany)
Szerokość taśmy Od 10mm do 19mm
Stosowane klamerki 10mm, 12mm, 16mm, 19mm
Waga urządzenia ok. 1,15kg

AKCESORIA współpracujące z Napinaczem:

Klamerka druciana lub plastikowa

Jest to element łączący taśmę

Taśmy PP i PES

Stosowane są do ręcznego i maszynowego zabezpieczania ładunków. Taśmy te charakteryzują się dużą wydajnością i wytrzymałością. Można je zgrzewać przy pomocy specjalnych urządzeń lub łączyć je za pomocą klamerek drucianych i plastikowych. Jest to najtańszy i najprostszy sposób na zabezpieczenie dużego i małego ładunku. Za pomocą taśm można spinać kartony, ładunki na paletach, wyroby drewniane itp.
Na zamówienie klienta wykonujemy nadruki w kolorze czarnym na taśmach PP nawiniętych na tuleję o średnicy 200mm (tuleja typ D).

Odwijacz

Jest to wózek z bębnem i hamulcem i służy do odwijania taśmy. Wyposażony jest w kołka co umożliwia przemieszczanie się po całym terenie, na którym wykonuje się spinanie taśmami PP i PES. Posiada kieszeń w której można położyć napinacz i akcesoria do pakowania. Służy zabezpieczeniu taśmy przed rozwinięciem oraz powoduje, że taśma jest bardziej wydajna.

Narożnik plastikowy

Jest to element zabezpieczający opakowanie przed przecięciem taśmą spinającą.