Napinacze ręczne

Napinacze to proste w obsłudze urządzenia do spinania taśmą polipropylenową lub poliestrową przy pomocy klamerki drucianej. Urządzenie umożliwia odpowiednie naciągnięcie, oraz odcięcie taśmy wychodzącej z rolki. Napinacz jest poręczniejszy od paskowacza ze względu na jego gabaryty. Do napinacza można zastosować różne szerokości taśmy PP i PES, w zależności od potrzeb pakowania.

 

Typ urządzenia NAPINACZ H – 21 NAPINACZ H – 22
Rodzaj taśmy PP – polipropylen PES – poliester miękki (klejony, tkany)
Szerokość taśmy Od 10mm do 19mm Od 10mm do 19mm
Stosowane klamerki 10mm, 12mm, 16mm, 19mm 10mm, 12mm, 16mm, 19mm
Waga urządzenia ok. 1,15kg ok. 1,15kg

Akcesoria do napinacza taśm

Taśmy PP / Taśmy PES

Stosowane są do ręcznego i maszynowego zabezpieczania ładunków. Taśma spinająca charakteryzują się dużą wydajnością i wytrzymałością. Można je zgrzewać przy pomocy specjalnych urządzeń lub łączyć je za pomocą klamerek drucianych i plastikowych. Jest to najtańszy i najprostszy sposób na zabezpieczenie dużego i małego ładunku. Za pomocą taśm można spinać kartony, ładunki na paletach, wyroby drewniane itp.
Na zamówienie klienta wykonujemy nadruki w kolorze czarnym na taśmach PP nawiniętych na tuleję o średnicy 200mm (tuleja typ D).

Klamerka druciana / klamerka plastikowa

Jest to element łączący taśmę.

Narożnik plastikowy

Jest to element zabezpieczający opakowanie przed przecięciem taśmą spinającą.

Odwijacz

Jest to wózek z bębnem i hamulcem i służy do odwijania taśmy. Wyposażony jest w kołka co umożliwia przemieszczanie się po całym terenie, na którym wykonuje się spinanie taśmami PP i PES. Posiada kieszeń w której można położyć napinacz i akcesoria do pakowania. Służy zabezpieczeniu taśmy przed rozwinięciem oraz powoduje, że taśma jest bardziej wydajna.