Owijarka gwarantuje dokładność i bezpieczeństwo pakowania

Owijarki do palet stworzone zostały do maszynowego owijania towarów przy użyciu folii stretch. Są one szczególnie polecane w miejscach, w których niezbędna jest wysoka wydajność przy jednoczesnym minimalizowaniu nakładów pracy podczas procesów pakowania. Owijarki sprawdzą się więc m.in. w różnego rodzaju hurtowniach, zakładach produkcyjnych, centrach dystrybucyjnych, jak również w mniejszych firmach. Jest to doskonałe źródło oszczędności, które będzie służyć w pełni niezawodnie przez wiele lat.

Jednym z głównym powodów częstego wykorzystywania owijarek jest stały oraz powtarzalny kształt uzyskiwanego w efekcie końcowym opakowania, a co za tym idzie – efekt całkowicie bezpiecznie zapakowanej palety. Osoba pakująca produkt zyskuje więc pewność zapakowania całego ładunku w sposób dokładny, unikając tym samym niemiłych niespodzianek związanych z nieprofesjonalnym i nierównym owijaniem palet przez pracownika przy użyciu folii ręcznej.

owijarka
owijarka do palet

Główne zalety owijarki do palet

Owijarki do palet posiadają szereg zalet. Podczas procesu pakowania zużywają one o wiele mniej folii, co wpływa na oszczędność przedsiębiorców. Maszyna rozciąga folię, dzięki czemu owijanie automatyczne staje się o wiele wydajniejsze w porównaniu z owijaniem ręcznym, co ma bezpośredni wpływ na obniżanie kosztów zużycia folii. Dodatkowo, wykorzystując owijarki w znacznym stopniu zwiększamy wydajność procesów związanych z pakowaniem. Możliwość ustawienia odpowiednich parametrów oraz duża prędkość obrotowa owijarki sprawia, że owijanie maszynowe jest procesem niezwykle szybkim, a pracownik podczas foliowania może zająć się innymi czynnościami.

Owijanie owijarką do palet daje również możliwość utrzymania identycznej metody pakowania dla określonego rodzaju ładunków. Ta powtarzalność wcześniej opracowanego sposobu pakowania pozwala na całkowicie bezpieczne składowanie oraz transportowanie zapakowanych towarów. Co więcej, urządzenie to dzięki regulacji umożliwia dostosowywania sposobów owijania nawet przy bardzo zróżnicowanych ładunkach w sposób gwarantujący ich stabilność na palecie. Dzięki temu unikają Państwo ryzyka ewentualnych uszkodzeń ładunków.