Owijarka gwarantuje dokładność i bezpieczeństwo pakowania

Owijarki do palet stworzone zostały do maszynowego owijania towarów przy użyciu folii stretch. Są one szczególnie polecane w miejscach, w których niezbędna jest wysoka wydajność przy jednoczesnym minimalizowaniu nakładów pracy podczas procesów pakowania. Owijarki sprawdzą się więc m.in. w różnego rodzaju hurtowniach, zakładach produkcyjnych, centrach dystrybucyjnych, jak również w mniejszych firmach. Jest to doskonałe źródło oszczędności, które będzie służyć w pełni niezawodnie przez wiele lat.

Jednym z głównym powodów częstego wykorzystywania owijarek jest stały oraz powtarzalny kształt uzyskiwanego w efekcie końcowym opakowania, a co za tym idzie – efekt całkowicie bezpiecznie zapakowanej palety. Osoba pakująca produkt zyskuje więc pewność zapakowania całego ładunku w sposób dokładny, unikając tym samym niemiłych niespodzianek związanych z nieprofesjonalnym i nierównym owijaniem palet przez pracownika przy użyciu folii ręcznej.

owijarka
owijarka do palet

Główne zalety owijarki do palet

Owijarki do palet posiadają szereg zalet. Podczas procesu pakowania zużywają one o wiele mniej folii, co wpływa na oszczędność przedsiębiorców. Maszyna rozciąga folię, dzięki czemu owijanie automatyczne staje się o wiele wydajniejsze w porównaniu z owijaniem ręcznym, co ma bezpośredni wpływ na obniżanie kosztów zużycia folii. Dodatkowo, wykorzystując owijarki w znacznym stopniu zwiększamy wydajność procesów związanych z pakowaniem. Możliwość ustawienia odpowiednich parametrów oraz duża prędkość obrotowa owijarki sprawia, że owijanie maszynowe jest procesem niezwykle szybkim, a pracownik podczas foliowania może zająć się innymi czynnościami.

Owijanie owijarką do palet daje również możliwość utrzymania identycznej metody pakowania dla określonego rodzaju ładunków. Ta powtarzalność wcześniej opracowanego sposobu pakowania pozwala na całkowicie bezpieczne składowanie oraz transportowanie zapakowanych towarów. Co więcej, urządzenie to dzięki regulacji umożliwia dostosowywania sposobów owijania nawet przy bardzo zróżnicowanych ładunkach w sposób gwarantujący ich stabilność na palecie. Dzięki temu unikają Państwo ryzyka ewentualnych uszkodzeń ładunków.

Rodzaje owijarek do palet

Na rynku dostępnych jest wiele typów owijarek do palet. Mogą być manualne, półautomatyczne lub automatyczne. Najpopularniejszą z nich jest owijarka talerzowa. Tutaj ładunek umieszczany jest na talerzu obrotowym, który obraca się względem pionowego masztu. Rolka folii zamontowana jest w maszcie i porusza się w osi góra-dół. Proces pakowania jest stabilny, a jego prędkość może być regulowana. Drugim typem owijarki jest owijarka ramieniowa. Sprawdza się ona doskonale w przypadku towaru ciężkiego lub mniej stabilnego. W tym wariancie ładunek stoi nieruchomo na platformie, natomiast rolka folii umieszczona jest na obrotowym ramieniu, które porusza w dwóch osiach: wokół ładunku oraz góra-dół. Najbardziej zaawansowanym i wydajnym urządzeniem do paletowania jest owijarka pierścieniowa. Ta w pełni automatyczna maszyna wyposażona jest w pionowy lub poziomy pierścień, który obraca się wokół palety przemieszczającej się np. na przenośniku taśmowym. Warto zwrócić uwagę również na owijarki samojezdne. Te zrobotyzowane urządzenia umożliwiają pracę w niestandardowych warunkach oraz dowolnych lokalizacjach i również służą do automatycznego pakowania.

Owijarki WS i WMS

W TECHNO proponujemy dwa typy owijarek do palet: WS i WMS. Pierwsza z wymienionych jest odpowiednia dla firm, w których liczba dziennie owijanych palet oscyluje wokół 20 sztuk. Urządzenie wyróżniają: kompaktowa budowa, łatwość w obsłudze i funkcjonalność (mimo nieskomplikowanej konstrukcji owijarka została wyposażona między innymi w funkcję regulacji prędkości obrotowej stołu) oraz solidne wykonanie przekładające się na dłuższą żywotność urządzenia. Z kolei owijarka WMS może być z powodzeniem wykorzystywana w większych zakładach produkcyjnych. Jej głównym atutem jest modułowa konstrukcja pozwalająca na dopasowanie urządzenia do wysokości palety oraz możliwość ustawienia różnych programów owijania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zwiększa stabilizację ładunku podczas pakowania oraz optymalnie zabezpiecza go na czas transportu przy jednoczesnym obniżeniu ilości zużytego materiału pakowego.