RIPACK 2100

Pistolety do obkurczania folii to urządzenia, które doskonale sprawdzają się jako alternatywa dla folii stretch, pomagając zabezpieczyć towar na czas transportu i zapewniając odpowiednią ochronę produktów w zróżnicowanych warunkach  atmosferycznych. Działają na zasadzie obkurczania folii termokurczliwej płomieniem przy użyciu gazu propan z butli lub gazu naturalnego z sieci.

RIPACK 2100

Najlżejsze urządzenie z serii – jego waga wynosi jedynie 930 gramów. Stała dysza i moc 40 kW sprawia, że jest to najbardziej ekonomiczne urządzenie przy okazjonalnym użytkowaniu w zamkniętych pomieszczeniach.

Podobnie jak mocniejsze modele serię 2100 charakteryzuje:

Bezpieczna głowica: Opatentowana konstrukcja sprawia, że głowica nie nagrzewa się nawet przy długim użytkowaniu, zachowując temperaturę otoczenia. Szeroka dysza  skraca czas potrzebny na obkurczenie.

Żywotność: Iskrownik mocowany w elemencie ceramicznym zapobiegającym stopieniu. Jego ewentualna wymiana odbywa się bez rozkręcania obudowy.

Regulator: Automatyczna zastawka powrotu płomienia i zawór bezpieczeństwa  zapewniają bezpieczną pracę z gazem.

Wygoda: Mała waga urządzenia i ergonomiczna rączka ułatwiają długotrwałą pracę,
specjalne obrotowe złączki zapobiegają skręcaniu się węża.

Mobilność: Urządzenia nie wymaga zasilania z sieci. Zastosowanie gazu w butli  umieszczonej na mobilnym wózku umożliwia pakowanie produktu w dowolnym miejscu niezależnie czy stoi on na lądzie, na wodzie, czy też jest składowany na palecie.

RIPACK 2500

RIPACK 2500

Najbardziej uniwersalny z model o stałej dyszy i regulowanej mocy 40 – 60 kW. Doskonale się sprawdzi przy długotrwałej pracy w zamkniętych pomieszczeniach. Charakteryzuje go najniższe zużycie gazu, od 2.2 kg/h. Ponadto zachowuje wszystkie kluczowe punkty, które uczyniły jego wcześniejsze modele tak popularnymi: bezpieczeństwo (opatentowany system zimnej dyszy i securipack), solidna konstrukcja i jakość.

Szybkość:

Wydajność większa o 30%, co oznacza, że średnia paleta jest opakowana w półtorej minuty. Jego moc, do 60 kW to możliwość pokrycia dużego obszaru, co pozwala zaoszczędzić czas. Szeroki zakres ustawień wyjściowych na 40 kW umożliwia obkurczanie wszystkich typów folii od najcieńszych w górę.

Bardziej ekonomiczny:

Lżejszy, wyważony i łatwy chwyt, dysze RIPACK® 2500, jeszcze bardziej przyjemny w użytkowaniu dzięki jego opatentowanemu, niemal natychmiastowemu zapłonowi.

Większa wytrzymałość:

Urządzenie już słynie z solidnej konstrukcji, jednak RIPACK® 2500 posunął się jeszcze dalej, chroniąc wszystkie części przed negatywnym wpływem uderzeń lub ciepła.

RIPACK 3000

RIPACK 3000

Najmocniejszy model z serii. Regulowana moc 45 – 80 kW sprawia, że pistolet doskonale
sprawdzi się przy pakowaniu produktów wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, także przy wiejącym wietrze. Ripack 3000 współpracuje z opcjonalnymi przedłużkami o różnych długościach umożliwiając zabezpieczenie przedmiotów wielkogabarytowych (takich jak łodzie, wagony, towary na palecie) znajdujących się powyżej zasięgu ramion. Model ten posiada ponadto obrotową głowicę umożliwiającą pracę bez żadnych ograniczeń.

Nowy RIPACK® z serii 3000 może zapakować euro-palety o wysokości jednego metra w mniej niż minutę.

Maksymalne bezpieczeństwo:

Jego konstrukcja gwarantuje całkowite bezpieczeństwo osób i towarów, ponieważ każdy wyciek gazu i wszelkie poparzenie poprzez bezpośredni kontakt z palnikiem lub produkowanymi gazami są niemożliwe. Dysza ze stali nierdzewnej pozostaje zimna, nawet podczas intensywnego użytkowania (Patent Ripack ®). Konstrukcja aluminiowego korpusu zapobiega powstaniu wszelkich przeszkód dla wlotów powietrza a regulator ciśnienia SECURIPACK ma podwójne zabezpieczenia.

Pełna ergonomia:

Uchwyt z podwójnego materiału, łatwe działanie spustu, doskonała równowaga przy niskiej wadze 1220 gramów, obracana o 360° dysza, obrotowy łącznik gazu i wieszak z pierścieniem umożliwia do intensywnego wykorzystania bez żadnych ograniczeń. Zapewnienie całkowitej ergonomii, a także stała konserwacja, pozwala ograniczyć czas opóźnienia obkurczania pistoletu do minimum. Wymiany zapalnika piezoelektrycznego można wykonać bez użycia narzędzi w mniej niż minutę z wprowadzeniem zapalnika awaryjnego.

Optymalna niezawodność:

Ogólna jakość budowy i dobór materiałów zapewniają trwałość użytkowania w optymalnych warunkach bezpieczeństwa i czasu pracy. Elementy wrażliwe na wstrząsy, na ciepło lub na rozerwanie są systematycznie chronione.

Wszechstronność i elastyczność:

Aby obkurczyć duże obszary folii, RIPACK ® z serii 3000 oferuje do wyboru 5 rozszerzeń o przedłużki od 0,50 do 2 metrów długości, dostosowywane za pomocą pojedynczego kliknięcia.

Odchylany podłokietnik zapewnia większy komfort podczas korzystania z przedłużki.