Urządzenia obkurczające Ripack

Pistolety do obkurczania folii to urządzenia, które doskonale sprawdzają się jako alternatywa dla folii stretch, pomagając zabezpieczyć towar na czas transportu i zapewniając odpowiednią ochronę produktów w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Działają na zasadzie obkurczania folii termokurczliwej płomieniem przy użyciu gazu propan z butli lub
gazu naturalnego z sieci. Produkowane w Unii Europejskiej urządzenia marki Ripack zapewniają efektywną pracę z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa użytkowania.

Zachęcamy do zapoznania się z gamą Ripack Shrink Guns oraz licznymi akcesoriami usprawniającymi proces pakowania.

RIPACK 2100

Pistolet Ripack 2100 to najlżejsze urządzenie z serii – jego waga wynosi jedynie 930 gramów. Stała dysza i moc 40 kW sprawia, że jest to najbardziej ekonomiczne urządzenie przy okazjonalnym użytkowaniu w zamkniętych pomieszczeniach.

Podobnie jak mocniejsze modele serię 2100 charakteryzuje:

Bezpieczna głowica: Opatentowana konstrukcja sprawia, że głowica nie nagrzewa się nawet przy długim użytkowaniu, zachowując temperaturę otoczenia. Szeroka dysza  skraca czas potrzebny na obkurczenie.

Żywotność: Iskrownik mocowany w elemencie ceramicznym zapobiegającym stopieniu. Jego ewentualna wymiana odbywa się bez rozkręcania obudowy.

Regulator: Automatyczna zastawka powrotu płomienia i zawór bezpieczeństwa  zapewniają bezpieczną pracę z gazem.

Wygoda: Mała waga urządzenia i ergonomiczna rączka ułatwiają długotrwałą pracę,
specjalne obrotowe złączki zapobiegają skręcaniu się węża.

Mobilność: Urządzenia nie wymaga zasilania z sieci. Zastosowanie gazu w butli  umieszczonej na mobilnym wózku umożliwia pakowanie produktu w dowolnym miejscu niezależnie czy stoi on na lądzie, na wodzie, czy też jest składowany na palecie.

Poniżej prezentujemy film instruktażowy przedstawiające prawidłową obsługę i konserwację urządzenia Ripack 2100

RIPACK 2500

Ripack 2500 to najbardziej uniwersalny z modeli pistoletów do termo-obkurczania folii. Posiada on stałą dyszę i regulowaną mocy w zakresie 40 – 60 kW. Doskonale się sprawdzi przy długotrwałej pracy w zamkniętych pomieszczeniach. Charakteryzuje go najniższe zużycie gazu, od 2.2 kg/h. Ponadto zachowuje wszystkie kluczowe punkty, które uczyniły jego wcześniejsze modele tak popularnymi: bezpieczeństwo (opatentowany system zimnej dyszy i securipack), solidna konstrukcja i jakość.

Szybkość:

Wydajność większa o 30%, co oznacza, że średnia paleta jest opakowana w półtorej minuty. Jego moc, do 60 kW to możliwość pokrycia dużego obszaru, co pozwala zaoszczędzić czas. Szeroki zakres ustawień wyjściowych na 40 kW umożliwia obkurczanie wszystkich typów folii od najcieńszych w górę.

Bardziej ekonomiczny:

Lżejszy, wyważony i łatwy chwyt, dysze RIPACK® 2500, jeszcze bardziej przyjemny w użytkowaniu dzięki jego opatentowanemu, niemal natychmiastowemu zapłonowi.

Większa wytrzymałość:

Urządzenie już słynie z solidnej konstrukcji, jednak RIPACK® 2500 posunął się jeszcze dalej, chroniąc wszystkie części przed negatywnym wpływem uderzeń lub ciepła.

Poniżej prezentujemy film instruktażowy przedstawiające prawidłową obsługę i konserwację urządzenia Ripack 2500

RIPACK 3000

Dostępne akcesoria

Ripack 3000 to najmocniejszy model z gamy ręcznych urządzeń obkurczających. Regulowana moc 45 – 80 kW sprawia, że pistolet doskonale sprawdzi się przy pakowaniu produktów wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, także przy wiejącym wietrze. Urządzenie można łączyć z przedłużkami o różnych długościach umożliwiając tym samym zabezpieczenie przedmiotów wielkogabarytowych (takich jak łodzie, wagony, towary na palecie) znajdujących się powyżej zasięgu ramion. Model ten posiada obrotową głowicę umożliwiającą pracę bez żadnych ograniczeń.

Nowy RIPACK® z serii 3000 może zapakować europaletę o wysokości jednego metra w mniej niż minutę.

Maksymalne bezpieczeństwo:

Konstrukcja urządzenia gwarantuje całkowite bezpieczeństwo osób i towarów przed wyciekiem gazu czy poparzeniem. Dysza ze stali nierdzewnej pozostaje zimna nawet podczas intensywnego użytkowania (Patent Ripack ®). Konstrukcja aluminiowego korpusu zapobiega powstaniu wszelkich przeszkód dla wlotów powietrza, a regulator ciśnienia SECURIPACK ma podwójne zabezpieczenia na zaworze.

Wygoda użytkowania:

Ergonomiczny uchwyt z podwójnego materiału, lekkie działanie spustu, doskonała równowaga przy niskiej wadze 1220 gramów, obracana o 360° dysza, obrotowy łącznik gazu zachęca do intensywnego korzystania bez żadnych ograniczeń. Wymiana zapalnika piezoelektrycznego nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi i zajmuje mniej niż minutę.

Niezawodność:

Jakość materiałów, z których wykonana jest konstrukcja zapewnia trwałość użytkowania, a elementy wrażliwe na wstrząsy, ciepło lub na rozerwanie są systematycznie chronione.

Elastyczna praca:

Aby obkurczyć duże obszary folii, RIPACK ® z serii 3000 oferuje do wyboru 5 rodzajów dysz o długościach od 50 do 200 centymetrów długości, montowanych za pomocą jednego kliknięcia. Odchylany podłokietnik zapewnia większy komfort podczas korzystania z opcjonalnych przedłużek, przenosząc ciężar z przedramienia na całe ramię.

Poniżej prezentujemy film instruktażowowy przedstawiające prawidłową obsługę i konserwację urządzenia Ripack 3000