POLIPROPYLENOWE

Taśmy PP stosowane są do ręcznego i maszynowego zabezpieczania ładunków. Taśmy te charakteryzują się dużą wydajnością i wytrzymałością. Można je zgrzewać przy pomocy specjalnych urządzeń lub łączyć je za pomocą spinek blaszanych, lub klamerek drucianych i plastikowych. Jest to najtańszy i najprostszy sposób na zabezpieczenie dużego i małego ładunku. Za pomocą taśm można spinać kartony, ładunki na paletach, wyroby drewniane itp. Wykonujemy nadruki w kolorze czarnym na taśmach PP nawiniętych na tuleję o średnicy 200mm (tuleja typ D).

POLIESTROWE MIĘKKIE

Jednym z niezawodnych rozwiązań w dziedzinie pakowania ładunków o dużych gabarytach i ciężarze, jest użycie taśmy poliestrowej. Wytrzymałość jej, porównywalna z wytrzymałością taśmy stalowej powoduje, iż znajduje ona coraz szersze zastosowanie, a niska cena skłania do zmiany dotychczasowej techniki pakowania. Taśma poliestrowa jest materiałem ruchomym, elastycznym i wytrzymującym duże obciążenia bez tzw. „wcinania się”. Jest odporna na wodę, temperatury sięgające od –400C do 1200C i wiele substancji chemicznych.

 STALOWE

ZESTAWY DO TAŚMOWANIA BEZSPINKOWEGO TAŚMĄ STALOWĄ + PASKOWACZE BO + ODWIJACZE TAŚM są używane przy pakowaniu na paletach lub luzem wyrobów ceramicznych, budowlanych, drewna, odlewów, dużych skrzyń i wielu innych. Połączenie bezspinkowe i używanie odwijacza pozwalają zaoszczędzić od 5 – 10% taśmy w stosunku do połączeń spinkowych oraz czas pracy.