Speedpack 300 TT_1000p_2

Automat pakujący Speedpack Tabletop

Speedpack 300 TT firmy Audion, to inteligentny półautomat pakujący stworzony na potrzeby szybkiego zamykania produktów w perforowanych workach SpeedBag, wyróżniający się wszechstronnością i prostotą obsługi. Wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar worka do produktu, umieścić rolkę w automacie i można zaczynać pakowanie. Maszyna nie wymaga sprężonego powietrza czy innego sposobu zasilania poza wpięciem jej w gniazdo 230V.

Automat został zaprojektowany tak, by mieścić foliopaki różnych rozmiarów, w tym do 30 cm szerokości i 50 cm długości. Silny magnes listwy zgrzewającej powoduje hermetyczne zamknięcie worków o grubości nawet 100 mikronów. Możliwość zintegrowania drukarki lub etykieciarki pozwala na zadrukowanie opakowań z niezbędnymi informacjami o produkcie. Wszystko po to, by przyspieszyć proces pakowania.

Kompaktowa budowa oparta o przemysłową jakość, przyjazny panel dotykowy, możliwość inicjowania pakowania na trzy sposoby, to tylko niektóre z licznych zalet tej cichej i szybkiej maszyny do pakowania. Wykorzystywany w niemal każdej branży system Speedpack 300 Tabletop skutecznie pakuje produkty takie jak: części, wyroby z metalu, plastiku i gumy, artykuły biurowe, elektronikę, artykuły gospodarstwa domowego, ubrania, gadżety, zabawki, kosmetyki, produkty spożywcze, przysmaki, karmę dla zwierząt i wiele innych.

Jakie korzyści otrzymujesz wraz z automatem do pakowania?

Łatwy załadunek produktów i folii

Wyjątkowo szeroka strefa załadunku umożliwia wygodne i szybkie umieszczanie wyrobów w opakowaniu. Wymiana rolki folii jest prosta i odbywa się od przodu maszyny. Gwarantuje to minimalny czas przestoju w procesie produkcyjnym. Zintegrowana, regulowana półka nośna podtrzymuje produkt podczas załadunku i wykonywania zgrzewu. Półka ta jest regulowana pod 5 kątami, aby zapewnić optymalne warunki do pakowania.

Inteligentne funkcje oszczędzające czas pracy

Niewymagający konserwacji Speedpack 300 Tabletop został wyposażony w inteligentne funkcje, takie jak zintegrowany moduł rozwiązywania problemów, który pomaga utrzymać produktywność na właściwym poziomie, bez utraty cennego czasu na szukanie błędu. Dodatkowe podzespoły, takie jak „handshake” pozwalają połączyć automaty pakujące z urządzeniami zewnętrznymi – drukarkami i przenośnikami taśmowymi. Dzięki współpracy zwiększa się wydajność całego procesu produkcyjnego.

Zintegrowane opcje ułatwiające pakowanie

Bogaty w technologie model 300 TT skonstruowano z myślą tworzenia idealnych opakowań jeszcze szybciej, łatwiej i bezpieczniej. Nowoczesny system napinania worków rozciąga folię, minimalizując zmarszczki na zgrzewie. Zapewnia to profesjonalny wygląd i zapobiega przeciekaniu płynnych produktów. Pakowarkę można doposażyć w automatycznie uchylaną półkę, która podtrzymuje worek podczas napełniania i zgrzewania, po czym zrzuca produkt do skrzynki lub na przenośnik taśmowy.

Wszechstronna, szybka i intuicyjna

Ta kompaktowa, przemysłowa maszyna pakująca wykonuje do 40 opakowań na minutę i pozwala przedsiębiorstwu wykonać istotny krok naprzód. Kontrola odbywa się za pomocą zaawansowanego sterownika PLC poprzez intuicyjny panel z kolorowym ekranem dotykowym. Wybierz recepturę z menu, podglądaj parametry w czasie rzeczywistym i ciesz się ciągłością procesu niezależnie od tego, czy obsługujesz produkcję seryjną na magazynie, czy pakujesz różnorodne wyroby w warunkach domowych.

Przemysłowe pakowanie w zaciszu biura

Otwieranie opakowania, przytrzymywanie go podczas wkładania produktu, zaklejanie, drukowanie i nanoszenie etykiet z informacjami, to czasochłonny, wieloetapowy proces uzależniony od pracy wielu urządzeń i manualnych zdolności pracownika. Speedpack 300 Tabletop wykonuje te czynności automatycznie w przeciągu kilku sekund. Operatorowi pozostaje jedynie włożyć produkt do worka w czasie określanym z poziomu przyjaznego panelu. Obsługa jest prosta i nie wymaga dużej ingerencji w ustawienia. Uwolnienie obu rąk i odciążenie z innych zadań jest kluczowe zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z drobnymi, trudnymi do złapania elementami lub delikatnymi akcesoriami takimi jak kosmetyki.

Wielkie marki zaczynały w garażu! Speedpack 300 TT pomoże rozwinąć Twój biznes, wynosząc proces pakowania na wyższy poziom. Dzięki kompaktowej i wytrzymałej konstrukcji, ten stołowy automat pakujący można łatwo przenosić w środowisku produkcyjnym. Ponieważ działa on bez sprężonego powietrza, można go podłączyć jak urządzenie biurowe i realizować duże zamówienia w dogodnym miejscu. Prosty system załadunku pozwala na szybką wymianę folii. Maszyna wykorzystuje wstępnie otwarte worki automatowe, dostępne w wielu rozmiarach, z możliwością zamówienia wymiarów niestandardowych.

Automatyczna pakowarka Speedpack Tabletop z serii 300 ma szerokie zastosowanie w branży medycznej, kosmetycznej, e-commerce oraz w przemyśle. Poznaj jej najważniejsze cechy:

PLUG&PLAY: Zasilanie elektryczne, nie wymaga sprężonego powietrza

PRZEMYSŁOWA JAKOŚĆ: Zaawansowany sterownik PLC, kompaktowa, lekka konstrukcja

WYSOKA WYDAJNOŚĆ: Prędkość pracy do 40 worków/minutę, nowoczesny system sterowania pomaga w napełnianiu i pakowaniu

TRZY TRYBY PRACY: uruchamianie zgrzewania poprzez dotknięcie listwy zgrzewającej, przełącznika nożnego lub w trybie ciągłym automatycznym. Wybór należy do Ciebie!

INTUICYJNY PANEL: Przyjazny dla użytkownika interfejs HMI do konfiguracji maks. 50 receptur, 7-calowy ekran dotykowy do szybkiej i łatwej nawigacji, wbudowana diagnostyka samopomocy

NISKIE KOSZTY UTRZYMANIA

KULTURA PRACY: Wygodny dostęp do rolki folii, przezbrajanie maszyny od frontu

DOSTĘPNE OPCJE:

Bag stretchers: Specjalne chwytaki rozciągające i przytrzymujące worek, aby zminimalizować zmarszczki na zgrzewie.
Uchylna półka wspierająca worek: Podtrzymuje worek na żądanej wysokości, ułatwia umieszczanie produktu w opakowaniu i odciąża go podczas wykonywania zgrzewu.
Pedał nożny z metalową osłoną: Dodatkowa osłona chroni stopę podczas pracy w ciężkich warunkach produkcyjnych.
Handshake: Gniazdo służące do komunikacji Speedpack z zewnętrznymi systemami, aby zautomatyzować proces.
Sygnał błędu: Komunikat o błędzie zapewniający powtarzalność procesu pakowania.
Drukarka etykiet lub drukarka termiczna: Drukowanie lub stosowanie unikalnej etykiety dla każdego worka lub partii. Drukarki pozwalają na umieszczenie na opakowaniu unikalnych kodów kreskowych, tekstu oraz logo firmy w wysokiej rozdzielczości.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Typ maszyny: Kompaktowy model stołowy
Typy opakowania: Worki automatowe Speedbags
Prędkość pakowania: Max 40 worków/minutę (w zależności od rozmiaru worka)
Szerokość worka: Min 75 – Max 300 mm
Długość worka: Min 80 – Max 500 mm (ze stołem podporowym 310 mm)
Min. długość worka z etykietą 125 mm + długość etykiety
Szerokość zgrzewu: 1,5 mm
Grubość folii 25 – 150 mikronów
Wymiary strefy załadunku: 300 x 100 mm
Max średnica rolki folii 255 mm
Ilość banków pamięci: Max. 50 receptur
Materiał pokrywający maszynę: Farba epoksydowa
Wymiary zewnętrzne (D x S x W): 450 x 650 x 595 mm
Pedał nożny W zestawie
Napięcie: 230 V-1ph-50 /60 Hz
Moc: 500 W

Odwiedź nas ze swoim produktem i przetestuj Speedpack TT 300 w naszym showroom lub zamów prezentację maszyny do firmy.